Zprávy

Domov

Zámek Loučeň láká na Svatohubertské slavnosti
Novinky.cz - před 4 minutami   0
Zatímco konec října na Loučeni bude patřit dětem, kde na ně čekají od soboty 26. do středy 30. října čokoprázdniny a k nim příjemný dárek, hned první listopadovou sobotu tu bohatým programem oslaví svátek sv. Huberta. Svatohubertské slavnosti se zvěřinovými hody zakončí Svatohubertská mše svatá.
Tenhle autobus uveze jen dva pasažéry
Novinky.cz - před 26 minutami   0
Když se hovoří o autobusech, většinou člověka napadne veliká lomozící krabice, která přepravuje desítky lidí najednou. Autobus Jasona Ferna je pravým opakem, neboť přepraví jen dva pasažéry. Přesto výhody má - všude se vejde.
Děti hospitalizované ve Vítkovické nemocnici tvoří pomocí pastelek umělecká díla
Novinky.cz - před 28 minutami   0
Dítěti, které se ocitne v nemocnici, se změní celý jeho svět. Většinou není připraveno na odloučení, absolvuje nepříjemná vyšetření a prožívá pocity bolesti z nemoci nebo po operaci.
Léto na Šumavě. V Pohoří naměřili 26,4 stupně Celsia
Novinky.cz - před 45 minutami   0
V obci Pohoří na Šumavě naměřili v pondělí meteorologové teplotu 26,4 stupně Celsia, je to nejvyšší teplota v rámci celé republiky. Rekordní hodnoty korespondující s letními teplotami ostatně meteorologové naměřili na více místech Jihočeského kraje, uvedl Jaroslav Hintermüller z českobudějovického hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Česko je pro hackery atraktivní cíl, varoval NÚKIB
Novinky.cz - před 47 minutami   0
Kybernetické útoky proti Česku v budoucnu nepřestanou, protože země je atraktivním cílem pro státy, které tyto útoky organizují. Na konferenci ve Sněmovně to v pondělí řekl šéf oddělení strategických informací a analýz v Národním úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Ondřej Rojčík. Zopakoval informaci z výroční zprávy NÚKIB, že úřad považuje za hlavní kybernetické hrozby Rusko a Čínu.
Frýdek-Místek zve na Trh vzdělávání a uplatnění 2019
Novinky.cz - před 55 minutami   0
Úřad práce ČR ve Frýdku-Místku ve spolupráci se statutárním městem Frýdek-Místek pořádá Trh vzdělávání a uplatnění 2019. Konat se bude 24. října od 10 do 16 hodin v hale Polárka.
Vrátí se Hummer jako elektromobil? GM chce prémiová elektrická SUV
Novinky.cz - před 59 minutami   0
Americká značka Hummer v populární kultuře proslula auty hltajícími fosilní paliva neuvěřitelnou rychlostí, a zčásti i proto skončila. Podle nejnovějších zpráv by se za dva roky mohla vrátit na svět, ovšem tentokrát s elektrickým pohonem.
Pavoučí zloděj na Brněnsku nedokázal odolat ventilačkám
Novinky.cz - před 1 hodinou   0
Výhradně pootevřenými ventilačními okny se do kanceláří firem a různých společností dostával podle policie muž, který je podezřelý z vykradení dvaceti objektů na Brněnsku. Od počátku roku si měl odnést peníze či zboží za zhruba dva a půl milionu korun. Kriminalistům při výslechu vysvětloval, že když viděl okno na ventilaci, nemohl si pomoct a musel dovnitř.
Býk shodil do studny tele. Hasiči povolali bagr
Novinky.cz - před 1 hodinou   0
Dvě jednotky hasičů zachraňovaly o víkendu v třinecké místní části Oldřichovice tele o váze asi 300 kilogramů, které spadlo do úzké studny. Zvíře tam shodil statný býk, když o něj zavadil. Tele se nakonec podařilo zachránit, aniž by utrpělo vážnější zranění.
Schizofrenie vlády? Platí kampaň proti alkoholismu a zároveň snižuje DPH u piva
Novinky.cz - před 1 hodinou   0
Několik žen, které se spolu opijí i přes to, že jedna je těhotná a druhá se stará o malé děti. Trojice kamarádů, která si vyrazí „na jedno“, a skončí nad ránem v baru zpitá pod obraz. A konečně malý chlapec, který na vernisáži potají upíjí alkohol, až z toho zkolabuje. Toto jsou reklamní spoty v kampani Nepít je normální, kterou spustilo ministerstvo zdravotnictví.
Unikátní koncept od Xiaomi ukazuje budoucnost mobilů
Novinky.cz - před 1 hodinou   0
Výrobci chytrých telefonů se v posledních měsících snaží zaujmout přístroji, které mají ohebné obrazovky a skládací konstrukci. Společnost Xiaomi se však rozhodla vydat úplně jinou cestou – konstrukci u svého chystaného přístroje má zcela klasickou, ohebný displej je doslova omotaný okolo celého zařízení.
Česko mělo v loňském roce čtvrtý nejnižší poměr dluhu k HDP z EU
Novinky.cz - před 1 hodinou   0
Dluh členských států Evropské unie (EU) ke konci loňského roku činil 80,4 procenta hrubého domácího produktu (HDP). O rok dříve to přitom bylo 87,8 procenta. Deficit členů EU se za rok 2018 meziročně snížil z jednoho procenta na 0,7 procenta. Vyplynulo to z dat, jež v pondělí zveřejnil Eurostat. Česko mělo v roce 2018 v poměru k HDP čtvrtý nejnižší dluh a pátý nejvyšší přebytek rozpočtu v EU.
Spot od zlínské IS Produkce představuje život s cystickou fibrózou
Novinky.cz - před 1 hodinou   0
Mladá běžkyně odhodlaně zdolává strmý svah a po cestě míjí herce z Dejvického divadla. Ale až na vrcholu vyjde najevo, že dívka je pouze jednou z lidí jdoucích na představení Dejvického divadla. Na rozdíl od ostatních je pro ni už totiž samotná cesta k divadlu dramatická. Trpí totiž cystickou fibrózou.
Pachové stopy jsou nespolehlivé, tvrdil advokát. Soud obnovu procesu v případě vraždy zamítl
Novinky.cz - před 1 hodinou   0
Pět let bojuje s justicí David Šimon z Uherského Hradiště. Soudy jej viní z brutální vraždy důchodce ve Slopném na Zlínsku, kterou měl podle obžaloby spáchat v roce 2011 s Marošem Straňákem. Šimon si má podle dřívějších rozsudků odsedět za mřížemi celkem 20,5 roku, Straňák 24,5 let.
Kdysi na pláži hledali mušle, dnes sbírají desítky let staré plastové hračky
Novinky.cz - před 1 hodinou   0
Na britských plážích se to kdysi hemžilo mušlemi či řasami, které děti nadšeně sbíraly. Vzhledem ke znečištění planety však dnes pláže zaplavily spíš plastové hračky, které se před desítkami let přidávaly do krabic s cereáliemi, informoval britský server Daily Mirror.
Také letos předala yourchance ocenění Bílá vrána pro inspirativní lidi z dětských domovů
Novinky.cz - před 1 hodinou   0
Obecně prospěšná společnost yourchance ocenila již pošesté mladé lidi z dětských domovů, zaměstnance dětských domovů a zaměstnavatele, jejichž přístup stojí za uznání. Slavnostní udílení se odehrálo 15. října v Rezidenci primátora hlavního města Prahy pod záštitou primátora Zdeňka Hřiba.
Policie vypátrala násilníka z metra, který zničehonic napadl cestujícího
Novinky.cz - před 1 hodinou   0
Kriminalisté vypátrali muže podezřelého z bezdůvodného napadení cestujícího v metru. Incident se stal v září ve stanici Skalka. Policie podezřelého vyslechla a nakonec obvinila z loupeže.
Brněnský veletrh nabídne možnosti pomaturitního studia
Novinky.cz - před 1 hodinou   0
Různé možnosti nejen pomaturitního studia představí 26. ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno 2019, který v moravské metropoli proběhne od úterý 22. do pátku 25. října na tamním výstavišti v pavilonu P. Akce bude pro veřejnost – a především žáky středních škol – první tři dny otevřena od 8 do 16 hodin, v pátek pak od 8 do 14 hodin.
Na německých dálnicích nadále neomezenou rychlostí, Zelení s návrhem neuspěli
Novinky.cz - před 1 hodinou   0
Němečtí poslanci jednoznačně odmítli návrh opozičních Zelených vyzvat vládu k zavedení rychlostního limitu na dálnicích. Proti bylo 498 z 631 přítomných zákonodárců, informovala agentura DPA. Zelení přišli s iniciativou na zavedení všeobecného omezení rychlosti na německých dálnicích na 130 kilometrů za hodinu, jak je tomu například i v České republice.
ŽEBŘÍČEK: Narušeného psychopata zařízla Královna všeho zlého
Novinky.cz - před 1 hodinou   0
Nejvíce českých diváků o uplynulém víkendu zamířilo do kin na dobrodružný film Zloba: Královna všeho zlého s Angelinou Jolie v titulní roli. Trůn jí musel uvolnit psychicky narušený Joker v podání Joaquina Phoenixe.