Zprávy

Domov

Netradiční test: Jak udělat z dodávky kempinkový vůz
Novinky.cz - před 34 minutami   0
Tenhle test auta bude dost netradiční. Není totiž o autu samotném. Je to o věci, kterou si může kdokoli dokoupit a pak si z vozu, jako byl ten náš, udělat jednoduchý kempinkový vůz.
Chytil mě do kravaty a chtěl mě vytáhnout z auta, řekl řidič o policistovi z Plzně
Novinky.cz - před 37 minutami   0
Výpovědí poškozeného řidiče Josefa Vávry pokračovalo v úterý odpoledne hlavní líčení se zástupcem velitele krajské policejní zásahové jednotky Vladimírem Slavotínkem, který řidiče loni v Plzni zastavil a ohrožoval pistolí. Podle poškozeného jej policista chtěl v kravatě vytáhnout z auta. Právo navíc získalo audiozáznam rozhovoru poškozeného s advokátem chvíli po incidentu, který v úterý zazněl u soudu.
Kim jaderný program nezastavil, varuje agentura pro atomovou energii
Novinky.cz - před 51 minutami   0
Severní Korea neplní slib, který dal její vůdce Kim Čong-un během červnového historického summitu v Singapuru americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, a nadále pokračuje v jaderném programu. Ve své zprávě před tím varuje Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE), napsala v úterý agentura AFP s tím, že má dokument k dispozici.
Moderní odysea skončila. Tsipras oslavil opuštění záchranného programu projevem
Novinky.cz - před 1 hodinou   0
Za „den osvobození” a „konec moderní odysey” označil v úterý řecký premiér Alexis Tsipras opuštění záchranného programu. Ve třech vlnách věřitelé pomáhali osm let zachraňovat zadluženou zemi, zároveň si ale diktovali přísné podmínky. Podle premiéra Řekům nyní svítá na lepší časy.
Tomáš Klus vydá na začátku září novou desku
Novinky.cz - před 1 hodinou   0
Písničkář Tomáš Klus vydá již 7. září album Spolu. Podle jeho slov je věnované lásce ve všech podobách a také upřímnosti a komunikaci mezi lidmi.
Novinky.cz - před 1 hodinou   0
Konec srpna pravidelně patří festivalu Rock for Churchill, jehož 19. ročník začne ve Vroutku u Podbořan v pátek 24. srpna. Hlavními hvězdami jsou elektroničtí Lamb, rockoví The Subways a dánští The Asteroids Galaxy Tour.
Ve Švédsku se po srážce s ptákem zřítil gripen, pilot se katapultoval
Novinky.cz - před 1 hodinou   0
Na jihu Švédska se v úterý ráno zřítila stíhačka JAS-39 Gripen, když se srazila při přistávacím manévru s ptákem. Pilot se stihl katapultovat a zachránil ho vrtulník, uvedl server The Local.
Na Plzeňsku hoří hektary lesa
Novinky.cz - před 1 hodinou   0
S rozsáhlým požárem lesa od úterního odpoledne bojují hasiči v Pňovanech na severním Plzeňsku. Před 14. hodinou byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu. České dráhy kvůli události dočasně zastavily vlakovou dopravu mezi Plzní a Stříbrem.
Nový Bor hledá dívky ze snímku, který vyfotil Jan Palach
Novinky.cz - před 2 hodinami   0
Seděly na dlažbě před kostelem v cípu novoborského náměstí. Na bundách měla každá z nich přišpendlenou trikolóru a v rukách svíraly cedule s nápisem Držíme hladovku proti okupaci. Po šesti dívkách z fotografie, pořízené v srpnu 1968 v Novém Boru na Českolipsku, teď pátrají historici, kterým pomáhají novoborští pamětníci.
Mercedes promlouvá ke kolemjdoucím pomocí světel
Novinky.cz - před 2 hodinami   0
Mluvící auto už tu bylo, ať už ve sci-fi formě v seriálu Knight Rider nebo i ve skutečnosti. Mercedes však stvořil auto, které mluví s chodci okolo, a to pomocí světel. Koncept, který si můžeme prohlédnout ve videu, se jmenuje Digital Light.
Zloději chtěli bankomat, místo toho strhli celou zeď
Novinky.cz - před 2 hodinami   0
Fiaskem skončil pokus zlodějů dostat se k bankomatu v britském Beaminsteru v hrabství Dorset. V noci z pátku na sobotu se pokusili malým bagrem vybourat bankomat ze zdi v historickém centru městečka. Místo toho však strhli celou zeď a lup skončil zavalený v sutinách. Policie po pachatelích pátrá.
Hackeři dokážou napadnout i faxy. Útoky mohou postihnout nemocnice i banky
Novinky.cz - před 2 hodinami   0
Elektronická korespondence a mobilní telefony jsou v dnešní době všudypřítomné. Přesto například v bankovnictví či zdravotnictví se stále ještě těší popularitě faxy pro odesílání nejrůznějších informací. Bezpečnostní experti z antivirové společnosti Check Point však nyní upozornili, že faxy mohou být relativně snadno zneužity při útocích hackerů.
Integrace uprchlíků se daří, pochvaluje si německý úřad práce
Novinky.cz - před 2 hodinami   0
Začlenění uprchlíků na německý trh práce se daří. Práci si podle Spolkové agentury práce (BA) našlo už více než 300 tisíc lidí ze zemí, jejichž občanům je přiznáváno právo na azyl. Je to o 88 tisíc zaměstnaných uprchlíků více než před rokem. Napsal server týdeníku Die Zeit.
Cizinec v BMW ujížděl Prahou. V křižovatce ho smetlo auto
Novinky.cz - před 2 hodinami   0
Nehodou skončilo pondělní policejní pronásledování řidiče, který v Praze projížděl křižovatky na červenou. Do cesty mu vjelo auto a jeho zběsilou jízdu ukončilo. Cizinec byl následně zadržen.
Návštěvníci parku v Tchaj-peji si mohou zapózovat na obřích leknínech
Novinky.cz - před 2 hodinami   0
Obří lekníny s názvem viktorie královská jsou lákadlem tchajpejského parku Šuang-si. Návštěvníci si na nich mohou pravidelně zapózovat, čehož řada z nich naposledy využila minulý čtvrtek. Často se ale jednalo zejména o děti a ženy, jelikož lekníny unesou váhu do 65 kilogramů, uvedla agentura Reuters.
Mauglí a kapitán Flint zrození štětcem Zdeňka Buriana
Novinky.cz - před 2 hodinami   0
Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy ožilo dávno zašlými dobrodružnými příběhy. Do 16. září v něm probíhá výstava malíře a výtvarníka Zdeňka Buriana (1905-1981) nazvaná Originály ilustrací Kniha džunglí a Ostrov pokladů. Je složená z obrázků, kterými autor doprovodil románové příběhy syna pralesa Mauglího a hledačů zakopané truhly legendárního pirátského předáka Flinta.
Tohle není demokracie, reagoval Vondráček na demonstraci před Rozhlasem
Novinky.cz - před 3 hodinami   0
Takhle si demokracii nepředstavuji, prohlásil předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) po úterní demonstraci před Českým rozhlasem. Vondráček spolu s dalšími politiky přijel na pietní akt k 50. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa, přes křik protestujících ale nebyl jeho projev a posléze ani projev premiéra Andreje Babiše vůbec slyšet.
Tohle není demokracie, sepsul Vondráček demonstranty. Babiš si prý už zvykl
Novinky.cz - před 3 hodinami   0
Na demonstrace jsem si zvykl, protestují proti mně pořád stejní lidé, řekl Novinkám premiér Andrej Babiš (ANO) po úterní pietě před Českým rozhlasem, která se změnila spíše v demonstraci proti němu a nástupu komunistů k moci. Předseda Sněmovny Radek Vondráček z hnutí ANO zase prohlásil, že takto si demokracii nepředstavuje.
KOMENTÁŘ: Průvodci, bezdomovci a zdravý selský rozum - Patrik Nacher
Novinky.cz - před 3 hodinami   0
Děsí mě, jak desítky deštníkářů čekají na skupinky turistů, kterým pak zkomolenou angličtinou či ruštinou vykládají strašné bláboly o našich památkách.
Postel monitorující spánek dokáže pomoci i s chrápáním
Novinky.cz - před 3 hodinami   0
Zdravý spánek je pro život velmi důležitý. Výrobci postelí proto neustále vymýšlejí, čím jeho kvalitu zvýšit. Jednou z novinek, která bude v Česku představena na říjnovém veletrhu For Interior v Praze, je speciální postel s matrací, která monitoruje spánek i okolní prostředí tak, aby si uživatel mohl podmínky, v nichž spí, upravit co nejlépe podle svých potřeb. Dokáže dokonce zbavit chrápání. Jiné postele svými účinky prodlužují podle výrobce i život.