Zprávy

Domov

České dráhy si nechají Masaryčku pro vlaky na Letiště Václava Havla
Novinky.cz - před 1 hodinou   0
České dráhy (ČD) loni převedly na Správu železniční dopravní cesty (SŽDC) 1574 svých nádražních budov. Totéž hodlaly později učinit i s pražským Masarykovým nádražím, nyní však změnily strategii. Masaryčku neprodají, naopak ji důkladně zrekonstruují.
Zájem o chorvatské kuny roste, některé banky nabízejí směnu zdarma
Novinky.cz - před 1 hodinou   0
Chorvatsko je již tradičně nejoblíbenější dovolenkovou destinací. I letos tam budou trávit volné dny statisíce Čechů. Mnohé banky už na svých pobočkách zaznamenávají zvýšený zájem o chorvatskou měnu, ovšem ne všechny svým klientům vycházejí vstříc. Jen minimum bank totiž v letních měsících smění kuny zdarma.
Expolicistovi, který se zapletl s vyděrači, hrozí sedm let vězení
Novinky.cz - před 1 hodinou   0
Martin Foltýn získal jako elitní policista přes padesát vyznamenání. Zúčastnil se mimo jiné mise v Jugoslávii, zakládal speciální oddělení policie. Po odchodu od policie se ale zapletl s vyděrači, teď pro něj státní zástupkyně požaduje sedm let vězení.
Vysvědčení: Špatné známky a křik rodičů
Novinky.cz - před 1 hodinou   0
Když si půjdou školáci pro vysvědčení, část z nich bude kvůli horším výsledkům provázet i strach z reakce rodičů. A někteří z obav z trestů uvažují o tom, jak se jim vyhnout. Často přemýšlejí například o útěku, nastínil vedoucí Linky bezpečí Peter Porubský.
USA chtějí dohodu o volném obchodu s EU, oznámil ministr Ross
Novinky.cz - před 6 hodinami   0
Spojené státy nechtějí odstoupit od uzavření dohody o volném obchodu s Evropskou unií, oznámil v úterý americký ministr obchodu Wilbur Ross. Vyjednávání o rozsáhlé smlouvě známé jako Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP) bylo přitom přerušeno s příchodem Donalda Trumpa do Bílého domu, protože nový prezident ji ostře kritizoval.
Bývalý syrský ministr obrany zemřel ve Francii
Novinky.cz - před 6 hodinami   0
Ve Francii zemřel bývalý syrský ministr obrany Mustafá Tlas, který patřil k blízkým spolupracovníkům otce současného syrského prezidenta Háfize Asada. Ze Sýrie odešel po začátku současné občanské války. Jeho příbuzní informovali, že Tlas zemřel v úterý v Paříži ve věku 85 let.
Petice žádá odchod ředitele ZUŠ v Opavě
Novinky.cz - před 6 hodinami   0
Hodně dusný závěr má končící školní rok v Základní umělecké škole Václava Kálika v Opavě. Učitelé a rodiče žáků začali před několika dny podepisovat petici, která žádá odchod ředitele školy Petra Boučka. Ke vzniku petice přispěl i zásah záchranky ve škole poté, co jedna z učitelek kvůli vypjaté situaci zkolabovala. Ředitel nechce aktuální bouřlivé dění komentovat.
Bláznivý vajíčkový šampionát přinesl nový rekord
Novinky.cz - před 8 hodinami   0
S vajíčky se dá dělat mnoho věcí. Většina se týká gastronomie. Něco jiného si o tom ale myslí v malé anglické vesničce Swaton, kde se v neděli konal Světový šampionát v hodu vejcem. K vidění byl i světový rekord v podání novozélandské dvojice Nick Hornstein a Robbie Hollander.
Chlouba britského námořnictva Queen Elizabeth používá Windows XP
Novinky.cz - před 8 hodinami   0
Bezpečnostní experti neustále varují před tím, aby uživatelé nepoužívali již nepodporované operační systémy, jako je například Windows XP. V opačném případě totiž riskují, že se stanou terčem kybernetického útoku. Na této zastaralé platformě nicméně funguje největší válečné plavidlo v historii britského námořnictva – letadlová loď Queen Elizabeth.
Z muničního skladu slovenské armády mělo zmizet až 300 tisíc nábojů
Novinky.cz - před 9 hodinami   0
V muničním skladu v obci Sklené v okresu Turčianské Teplice chybí podle slovenského ministerstva obrany „větší množství“ nábojů. Televize Markíza v úterý uvedla, že ze skladu zmizelo až 300 tisíc nábojů.
Svět zasáhl nový útok vyděračského viru. Česko je mezi deseti nejpostiženějšími zeměmi
Novinky.cz - před 9 hodinami   0
Bankovní sektor, energetické i poštovní společnosti. Počítače ve zmiňovaných institucích i domácnostech zasáhl v úterý masivní útok vyděračských virů. Nejvíce postižena je Ukrajina, do žebříčku deseti zemí, ve kterých virus řádil nejvíce, se nicméně dostala také Česká republika. Celý útok se velmi podobá epidemii viru WannaCry, která vypukla v polovině května.
KLDR přirovnala Trumpa k Hitlerovi
Novinky.cz - před 9 hodinami   0
Severní Korea v úterý přirovnala amerického prezidenta Donalda Trumpa k nacistickému diktátorovi Adolfu Hitlerovi. Upozornila na agentura AFP.
Senior ve Škodě 120 narazil do stromu, nehodu nepřežil
Novinky.cz - před 10 hodinami   0
Tragická dopravní nehoda se stala v úterý kolem půl třetí odpoledne na Táborsku. Sedmdesátiletý řidič Škody 120 nezvládl řízení a narazil do stromu. Na místě zemřel.
Největší evropský turnajový dvorec v Rosenburgu obklopuje růžová zeď
Novinky.cz - před 10 hodinami   0
Pohádkový renesanční zámek Rosenburg patří mezi nejnavštěvovanější objekty v Dolním Rakousku. Romantická poloha, ukázky i muzeum sokolnictví, vůně nespočtu růží a starých časů v dobových komnatách lákají nejen návštěvníky, ale i filmaře.
Veškerá úroda je poškozena. Česko vypadá jako Středomoří
Novinky.cz - před 10 hodinami   0
Dlouhodobé sucho ničí plodiny na českých polích, zemědělcům tak nezbývá nic jiného, než je sklidit o pár měsíců dříve. Podle agrárního analytika Petra Havla to není pouze důsledek nepřízně počasí, ale i špatného hospodaření s vodou. Již dnes je podle něj jisté, že částečně bude poškozena veškerá úroda. Odborníci se shodují, že situace je výrazně horší než v roce 2015.
Sebevražedný atentátník Islámského státu odpálil 12 druhů, kteří mu přáli štěstí
Novinky.cz - před 10 hodinami   0
Sebevražedný atentátník Islámského státu nedopatřením sprovodil ze světa dvanáct svých spolubojovníků, odpálil se totiž zrovna ve chvíli, kdy mu skupina přála hodně štěstí. K předčasnému odpalu podle serveru Iraqi News došlo v irácké provincii Dijála nedaleko Bagdádu.
Poslanci odmítli návrhy Senátu ve stavebním zákoně
Novinky.cz - před 10 hodinami   0
Bylo to to nejtěžší na ministerstvu, prohlásila šéfka resortu pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO). Měla na mysli novelu stavebního zákona, kterou v úterý opět projednávala Sněmovna. Senátoři totiž normu dolní komoře vrátili s pozměňovacími návrhy. Ty však dnes poslanci odmítli a novelu přijali v původní verzi. Novela má zjednodušit a zrychlit povolování staveb.
V pražských Kobylisích hořel byt, hasiči zachraňovali ženy i zvířata
Novinky.cz - před 11 hodinami   0
Tři jednotky hasičů bojovaly v úterý odpoledne s požárem bytu v pražských Kobylisích. Hasičům se z domu podařilo zachránit ženu a několik zvířat.
Seattle zvýšil chudým minimální mzdu. Připravil je tím o práci
Novinky.cz - před 11 hodinami   0
Zvýšení minimální mzdy v americkém městě Seattle na 15 dolarů za hodinu (zhruba 350 Kč) mělo výrazně negativní dopad na nízkopříjmové, nekvalifikované a nezkušené zaměstnance. Místo nich totiž firmy najímají zkušenější a kvalifikovanější lidi. Vyplynulo to z nové studie, která by podle listu The Washington Post mohla politiky přimět k přehodnocení dosavadních stanovisek.
Asad navštívil ruskou základnu Hmejmím a vyzkoušel si Su-35
Novinky.cz - před 11 hodinami   0
Syrský prezident Bašár Asad v úterý navštívil ruskou vojenskou základnu Hmejmím na západě Sýrie. Podle zprávy agentury AP si také vyzkoušel, jaké to je sedět v kokpitu ruského bojového letounu.