Zprávy

Domov

Žluté vesty znovu demonstrují. Francouzi už jich mají plné zuby
Novinky.cz - před 1 hodinou   0
Do ulic Paříže v sobotu opět vyrazili příznivci Hnutí žlutých vest. Protivládní protesty se konají už čtrnáctý týden v řadě a jsou namířeny proti prezidentu Emmanuelu Macronovi. Řada občanů Francie si ovšem myslí, že trvají už příliš dlouho a měly by skončit, píše server France24.
I další týden bude výjimečně teplý, láká na kolo
Novinky.cz - před 1 hodinou   0
Únor přináší nečekaně teplé počasí a také následující týden bude v tomto trendu pokračovat. Na horách sice vládne sníh, ale na většině území je to spíš na výlet na kole.
Na souš je daleko. V Dubaji představili supermarket na lodi
Novinky.cz - před 2 hodinami   0
Představte si následující situaci: ležíte na pláži nebo na lehátku v moři. Najednou vás přepadne hlad nebo chuť dát si něco dobrého, ale do obchodu je daleko. V Dubaji vyřešili tuhle prekérní situace s vynalézavostí sobě vlastní, rekreantům je k dispozici plovoucí supermarket.
Policie v Tiraně zasáhla proti protivládním demonstrantům
Novinky.cz - před 2 hodinami   0
Policie v Tiraně v sobotu použila slzný plyn proti účastníkům protivládní demonstrace poté, co se snažili násilím dostat do úřadu premiéra Ediho Ramy. Informují o tom agentury. Na protest proti vládě, která je podle demonstrantů zkorumpovaná, přišlo několik tisíc lidí.
V Ungeltu zpívá a kouzlí Soňa Červená
Novinky.cz - před 2 hodinami   0
Když před pár lety zazpívala Soňa Červená na jubileu pražského Divadla Ungelt píseň svého otce, všechny nadchla. Zrodil se nápad na její samostatný recitál. Večer s názvem Zpívá a vypráví Soňa Červená měl v pátek 15. února premiéru a na repertoáru Divadla Ungelt se bude vracet každý měsíc. Nejbližší reprízy jsou ale již beznadějně vyprodané.
Novinky.cz - před 2 hodinami   0
Když nabídnete školnímu dítěti, že ho vezmete do muzea, nejspíš protáhne obličej. Přidáte jako lákadlo, že to je filmové muzeum, ale ono jen utrousí: „No jo, zase nějaké hadry a kulisy ze starých filmů.“ Doporučuji vytrvat a do nově otevřeného Národního filmového muzea NaFilm v Praze se vypravit. Zážitek stojí za to, a nejen pro děti.
Lamborghini může být i praktické. Italové ukazují rodinnou stránku Urusu
Novinky.cz - před 2 hodinami   0
Tradiční otázka českého motoristy je, kolik toho auto uveze? Objem kufru je jednou ze základních hodnot místních chalupářů (a nejen jich). A i pro ně Lamborghini vydalo pěkné video o užitkovosti modelu Urus.
Školky a školy kasírují za kroužky. Chudší děti mají smůlu
Novinky.cz - před 3 hodinami   0
České školství se stále nemůže vypořádat s neduhem, kdy děti z chudších a méně vzdělaných rodin opakují model svých rodičů. V ČR totiž více než ve většině jiných vyspělých zemí rozhoduje o dosaženém vzdělání rodinné zázemí.
Evropa musí ukončit dohodu s Íránem, zahřímal viceprezident USA Pence v Mnichově
Novinky.cz - před 3 hodinami   0
Přišel čas, aby evropští spojenci Spojených států vypověděli dohodu o íránském jaderném programu, a aby stáli za Washingtonem, prohlásil v sobotu na mnichovské bezpečnostní konferenci americký viceprezident Mike Pence.
Pohanská svatyně, nebo morová epidemie? Jaký byl skutečný důvod pro výstavbu kaple?
Novinky.cz - před 3 hodinami   0
Na Vršku u Rokycan stojí kaple, která je bezesporu dominantou krajiny. V minulosti zde pobýval i poustevník.
Zemřel herec Bruno Ganz, kterého proslavila role Hitlera
Novinky.cz - před 4 hodinami   0
Ve věku 77 let zemřel švýcarský herec Bruno Ganz. Zřejmě nejvíce ho proslavila role Adolfa Hitlera ve snímku Pád Třetí říše. Zprávu o úmrtí oznámil v sobotu jeho management, příčinou byla zřejmě rakovina tlustého střeva, kterou trpěl.
Newyorští milionáři žadoní: Zdaňte nás!
Novinky.cz - před 4 hodinami   0
„Vezměte nám konečně naše peníze a udělejte s nimi něco dobrého.“ Americké sdružení Vlastenečtí milionáři nežertuje. Jeho mluvčí žádá po guvernéru a zákonodárcích státu New York zvláštní daň pro miliardáře.
Dodávka u Krušovic přejela do protisměru, po střetu s osobním autem čtyři zranění
Novinky.cz - před 4 hodinami   0
Silnici I/6 u Krušovic na Rakovnicku uzavřela v sobotu dopoledne vážná nehoda dodávky a osobního vozu. V nemocnicích skončili čtyři lidé.
V Jizerských horách se jede mistrovství republiky psích spřežení
Novinky.cz - před 5 hodinami   0
Čtyřnozí chlupáči budou hlavními hrdiny víkendového závodu v Jizerských horách. V městysu Zásada se totiž opětovně koná Mistrovství České republiky psích spřežení, kde se divákům představí desítky závodníků v několika disciplínách. Připraveny jsou podle organizátorů i nějaké novinky. Závod můžete sledovat v přímém přenosu.
Laibach představí severokorejské inspirace
Novinky.cz - před 5 hodinami   0
Provokativní slovinská skupina Laibach vystoupí 23. února v brněnském klubu Fléda. Představí na něm písně z alba The Sound Of Music. Ty hrála před čtyřmi lety, když koncertovala v Severní Koreji, protože tam jsou melodie z amerického Oscary ověnčeného muzikálu dobře známé.
V českolipské nemocnici zemřela seniorka, kterou napadla doga
Novinky.cz - před 5 hodinami   0
V nemocnici v České Lípě zemřela v pátek jednadevadesátiletá žena, kterou ve středu v obci Pihel na Českolipsku napadl pes. Na webu to uvedla policie Libereckého kraje, která teď zjišťuje, zda seniorka zemřela kvůli zraněním, jež jí argentinská doga způsobila. Policisté už vědí, komu pes patří, a předběžně ho vyslechli.
Na Dole ČSM opět hořelo, událost se tentokrát obešla bez obětí
Novinky.cz - před 6 hodinami   0
Jen málo chybělo v pátek k tragédii v podzemí Dolu ČSM ve Stonavě, tentokrát v jeho jižní části. Kvůli prudkému zvýšení koncentrace oxidu uhelnatého zde došlo k samovznícení uhlí. Na místě zasahovali i báňští záchranáři, tentokrát ale nebyl na rozdíl od předvánočního výbuchu metanu, při kterém zahynulo třináct lidí, nikdo zraněn.
Fotograf dva roky vytvářel jedinečný snímek
Novinky.cz - před 6 hodinami   0
Švýcarský fotograf Fabian Oefner představil své nejnovější dílo, kterým je fotografie ze série s názvem Disintegrating. Snímek zachycuje legendární vůz Lamborghini Miura SV, jenž vypadá, jako by zrovna vybuchoval.
ANO si volí předsedu, Babiš nemá soupeře. Zeman zase nedostal pozvánku
Novinky.cz - před 6 hodinami   0
Hnutí ANO čeká tuto v neděli volební sněm. Jediným kandidátem na předsedu je premiér a zakladatel hnutí Andrej Babiš. ANO na sněm nepozvalo žádné z jiných partají ani prezidenta Miloše Zemana. Hlava státu v březnu přitom zavítá na sjezd ČSSD.
Prodej smartphonů v Číně zpomaluje. Problém je to především pro Apple
Novinky.cz - před 6 hodinami   0
Prodej chytrých telefonů v Číně v posledním čtvrtletí loňského roku klesl o 9,7 procenta na 103 milionů přístrojů. Jedinou zahraniční firmou mezi pěti největšími prodejci byl americký Apple, prodej jeho přístrojů se propadl až o čtvrtinu. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnila výzkumná společnost IDC. Čína je největším trhem s chytrými telefony na světě.