Zprávy

Domov

Nejpodivnější hlavní město světa vyrostlo před lety v pralese
Novinky.cz - 18.5.2019   0
Asi málokteré hlavní město je natolik bizarní jako to myanmarské. Před 20 lety na jeho místě ještě stál tropický prales, a když započala výstavba, vláda veškeré informace držela pod pokličkou a jeho existenci přiznala až v roce 2005, kdy do něj přestěhovala všechny instituce. Svůj název Neipyijto dostalo město až o rok později, píše server Telegraph.
Jde to i levněji. Nové smartphony Pixel srazily ceny na polovinu
Novinky.cz - 18.5.2019   0
Ceny těch nejlepších telefonů současnosti se šplhají do astronomických výšin. I když je můžeme ospravedlnit nabízenou výbavou a vysokým výkonem, někteří výrobci ukazují, že to jde dělat i jinak – například nové Pixely srazily cenovky na polovinu. S jakými kompromisy se kvůli tomu budou muset uživatelé smířit?
Univerzitní lékař zneužil v USA 177 chlapců
Novinky.cz - 18.5.2019   0
Lékař univerzitního atletického týmu v letech 1979 až 1997 zneužil na univerzitě v americkém státě Ohio na 177 svých chlapeckých svěřenců. V roce 2005 zesnulý Richard Strauss jim podle zjištění vyšetřovací komise univerzity prováděl „zbytná vyšetření”.
Dodávkové monstrum má směšný motor
Novinky.cz - 18.5.2019   0
Tuningová firma MS-RT si našla zajímavý cíl svých úprav. Originální cíl. Jsou to užitkové vozy značky Ford. Nedávno představila Transit Custom, ale ještě zajímavější je tenhle Transit Connect.
Lenka Dusilová a VJ Aeldryn podpoří památky
Novinky.cz - 18.5.2019   0
Zpěvačka, hudebnice a skladatelka Lenka Dusilová chystá společně s VJ Aeldrynem cyklus představení Monument/Um. Jde o hudebně-obrazový benefiční projekt, kterým podpoří krásné, ale zchátralé památky v severních a západních Sudetech.
Pentagon chtěl uhradit Tálibánu cestovní výdaje na jednání
Novinky.cz - 18.5.2019   0
Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa zamýšlela proplatit vyjednavačům afghánského militantního hnutí Tálibán cestovní výlohy na mírová jednání v Kataru.
Hasiči evakuovali rodinu, kterou ohrožoval zřícený dům v sousedství
Novinky.cz - 18.5.2019   0
Několik lidí museli v pátek večer evakuovat hasiči z rodinného domu v obci Zborovice na Kroměřížsku poté, co se v jeho sousedství částečně zhroutil starý rodinný dům. Statik poté zakázal vstup do jeho okolí a nařídil demolici poškozené nemovitosti. Právu to v sobotu řekl mluvčí hasičů Pavel Řezníček.
Americké družice mají v kosmu opravovat roboti
Novinky.cz - 18.5.2019   0
Spojené státy mají dnes čtyři stovky vládních, vojenských či komerčních družic, které krouží ve výšce stovek až desítek tisíc kilometrů nad Zemí. Slouží k zajištění komunikace, pro účely meteorologie nebo armády. Je tu ale problém. Když se na nich v této výšce něco pokazí – i zdánlivá maličkost – prakticky to nejde opravit. Podle výzkumné agentury Pentagonu, známé pod zkratkou DARPA, lze tuto potíž vyřešit jediným způsobem: vysláním robotů.
Motorkář v Přerově nepřežil srážku s osobním autem
Novinky.cz - 18.5.2019   0
Tragicky skončil v pátek v podvečer střet motorkáře s osobním autem v Přerově. Osmatřicetiletý řidič motocyklu na místě zemřel. Právo o tom v sobotu informovala policejní mluvčí Marie Šafářová.
Bolest jako žádná jiná. Princ William popsal, jak se cítil po smrti své matky
Novinky.cz - 18.5.2019   0
Vévoda z Cambridge, britský princ William, se v rozhovoru pro BBC svěřil, jak se cítil po smrti své matky, princezny Diany, a jak se s její ztrátou vyrovnával.
Švýcaři zatkli Petra Krause odsouzeného v kauze Mostecké uhelné
Novinky.cz - 18.5.2019   0
Švýcarská policie v úterý zadržela Petra Krause, který byl v zemi odsouzen v kauze Mostecké uhelné společnosti k 16 měsícům vězení. Trest je pravomocný a Kraus byl převezen k jeho výkonu. Zatčen byl na letišti v Ženevě.
Koalové byli prohlášeni za funkčně vyhynulé
Novinky.cz - 18.5.2019   0
Navzdory horečnaté snaze ochránit jeden z největších australských symbolů, přišla v těchto dnech z Austrálie smutná zpráva. Nadace na ochranu koalů oznámila, že populace těchto ikonických vačnatců klesla na 80 000. Což je vzhledem k obrovskému teritoriu, na které koalové žijí, počet, který nestačí na to, aby udržel životaschopnou populaci.
Na Lounsku vykolejil nákladní vlak, poškodil koleje
Novinky.cz - 18.5.2019   0
Vykolejení tří vozů nákladního vlaku na Lounsku způsobilo v pátek večer škody za šest milionů korun. Z toho pět miliónů je škoda na kolejích. Kvůli tomu je stále přerušena doprava na trati z Mostu do Rakovníka. Lidé jezdí mezi stanicemi Louny a Domoušice autobusy.
Na Lounsku vykolejil nákladní vlak, vážně poškodil koleje
Novinky.cz - 18.5.2019   0
Vykolejení tří vozů nákladního vlaku na Lounsku způsobilo v pátek večer škody za šest milionů korun. Z toho pět miliónů je škoda na kolejích. Kvůli tomu je stále přerušena doprava na trati z Mostu do Rakovníka. Lidé jezdí mezi stanicemi Louny a Domoušice autobusy. Podle Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC) potrvá omezení do 24. května.
Babiš: Jmenování Benešové nelituji, na zaplněná náměstí jsem si zvykl
Novinky.cz - 18.5.2019   0
Rozhodnutí udělat z Marie Benešové ministryni spravedlnosti premiér a lídr ANO Andrej Babiš nelituje. V rozhovoru pro Právo řekl, že si na pohled na zaplněná náměstí už zvykl, neboť demonstrace patří ke svobodě.
Alex Honnold, který zdolal stěnu El Capitan bez jištění: Lezu, protože je to nádherné
Novinky.cz - 18.5.2019   0
Oscarem oceněný americký dokument Free Solo, který The New York Times označily za „výjimečný dar všem, kteří věří, že hranice lidských možností je stále v nedohlednu“, dnes vstupuje do českých kin. Je směsicí napínavého thrilleru a inspirativního životního příběhu nejodvážnějšího sólolezce světa Alexe Honnolda.
V Německu funguje psí řezník, o kšeft nemá nouzi
Novinky.cz - 18.5.2019   0
Pes je nejlepší přítel člověka. Proto také majitelé čtyřnohých stvoření mnohdy věnují svým psům stejnou péči jako lidem. To moc dobře ví Heinz Behrens z německého Kolína nad Rýnem. Ačkoliv jeho živnost spočívá v docela běžné lidské činnosti, řeznictví, jeho klientela u výběru pochoutek nadšeně mrská ocasem.
Kurz vylučuje další spolupráci se Strachem
Novinky.cz - 18.5.2019   0
Rakouský lidovecký kancléř Sebastian Kurz vylučuje další spolupráci s vicekancléřem a šéfem protiimigrační Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Heinzem-Christianem Strachem, tvrdí zdroje z rakouské vládní koalice, na něž se odvolává agentura Reuters. Oba muži se ještě dopoledne sejdou. Důvodem je skandál, který kolem Stracheho vypukl v pátek odpoledne.
Rakouský vicekancléř a šéf FPÖ po skandálu s videonahrávkou rezignoval
Novinky.cz - 18.5.2019   0
Rakouský vicekancléř a šéf rakouské protiimigrační Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Heinz-Christian Strache oznámil, že lidoveckému kancléři Sebastianu Kurzovi nabídl svoji rezignaci. Kurz nabídku přijme. Strache řekl, že skončí také ve funkci předsedy FPÖ. Důvodem je videonahrávka, která byla zveřejněna v pátek v Německu.
Počet rozvodů klesá, párům pomáhá soužití nanečisto
Novinky.cz - 18.5.2019   0
Počet rozvedených manželství se v Česku v posledních letech snižuje. Ještě v roce 2000 statistici evidovali 46 746 svateb a přes 30 tisíc rozvodů, loni uzavřelo manželství 54 470 párů a rozvedeno bylo 24 122 rodin. Prodlužuje se i doba společného soužití, po které se manželství rozpadá, z jedenácti let v roce 2000 na loňských více než třináct let.