Zprávy

Domov

Víkendový déšť vydatně zalil, studně ale nedoplnil
Novinky.cz - před 5 hodinami   0
Víkendové ochlazení a srážky na většině míst České republiky vydatně zalily a pomohly zahrádkářům i zemědělcům. V hlubších vrstvách půdy ale sucho přetrvává a zásoby podzemních vod se dál snižují.
A dost aneb Kdy je lepší vztah opustit
Novinky.cz - před 5 hodinami   0
Žádný vztah není vždy zcela ideální. V každém se mohou objevit nejrůznější nedorozumění a problémy. Jsou ale věci, které nelze v žádném vztahu přehlížet ani bagatelizovat. Zvlášť začnou-li se s určitou pravidelností opakovat. V takových okamžicích je důležité říci dost a buď ze vztahu odejít, nebo alespoň vyhledat odbornou pomoc.
Turecko bude pokračovat ve vrtech u Kypru navzdory sankcím EU
Novinky.cz - před 5 hodinami   0
Rozhodnutí Evropské unie uvalit na Turecko sankce kvůli sporným průzkumným vrtům zemního plynu u pobřeží Kypru nebude mít vliv na odhodlání Ankary pokračovat ve svých aktivitách v energetice. Podle agentury Reuters to v úterý prohlásilo turecké ministerstvo zahraničí.
Potápěči natočili u Anglie obrovskou medúzu
Novinky.cz - před 6 hodinami   0
Potápěči objevili v moři u jihozápadního pobřeží Anglie 1,5 metru měřící medúzu. V blízkosti mořského živočicha o velikosti člověka setrvali asi hodinu, než odplaval, napsal britský deník The Guardian.
Ostravská huť sníží výrobu o 20 procent. Propouštět se ale nebude
Novinky.cz - před 7 hodinami   0
Huť ArcelorMittal Ostrava, patřící nově do skupiny Liberty Steel, dočasně sníží výrobu oceli o 20 procent. Důvodem je vývoj na trhu s ocelí v posledních měsících. Výroba bude snížena zpomalením tempa výroby, nikoli odstavením výrobních zařízení, a nebude mít vliv na zaměstnanost. Právu to sdělila mluvčí ostravské huti Barbora Černá Dvořáková.
Komunistický papaláš chtěl vysušit Balaton a pěstovat tam kukuřici
Novinky.cz - před 7 hodinami   0
Obrovské plány na vysušení jezera Balaton a pěstování kukuřice na jeho místě už místní komunistický funkcionář János Pap naštěstí nedokázal prosadit. Jak píše server index.hu, Pap byl v minulém režimu dlouhá léta prvním mužem okresu Veszprém.
Nová DVD: Colette: Příběh vášně a Zlom
Novinky.cz - před 7 hodinami   0
Tento týden vycházejí dvě nová DVD: Keira Knightleyová hraje titulní hrdinku historického filmu Colette: Příběh vášně. A podle skutečného příběhu vzniklo napínavé životopisné drama Zlom.
Dnešní zatmění Měsíce připadá na výročí startu Apolla 11
Novinky.cz - před 7 hodinami   0
Pozorovatele oblohy další nebeské divadlo, tentokrát sledovatelné i přímo z ČR. V úterý 16. července nastane půlhodinu před půlnocí maximum částečného zatmění Měsíce, který bude ze dvou třetin ponořen v zemském stínu. Podívanou umocňuje fakt, že se odehrává v den 50. výročí startu Apolla 11.
Stát ušetřil miliardu, ale kšeftaři s chudobou neslevili
Novinky.cz - před 7 hodinami   0
Bitva státu proti byznysu s chudobou zatím přinesla jen dílčí úspěch. Ušetřila přes miliardu korun ročně v doplatku na bydlení, který ale stále pobírá 35 tisíc domácností, z toho 15 tisíc rodin s dětmi.
Jeden z nejbáječnějších stromových domků postavil dědeček šesti vnoučat
Novinky.cz - před 7 hodinami   0
Dům na stromě je lákadlem, kterému neodolá žádné dítě. Z tohoto úhlu pohledu je pětašedesátiletý Angličan Terry Meredith z Uley v hrabství Gloucestershire tím nejbáječnějším dědečkem na světě. Na zahradě svého domu totiž postavil úžasný stromový dům, který navíc není ze země vůbec vidět! Za to z něj je výhled daleko do kraje.
Pákistán plně otevřel svůj vzdušný prostor
Novinky.cz - před 7 hodinami   0
Pákistán v úterý otevřel svůj vzdušný prostor pro všechny komerční lety, uvedla s odvoláním na místního leteckého regulátora agentura Reuters. Skončilo tím období omezení letecké dopravy, která Islámábád zavedl koncem února v reakci na stupňující se napětí a střety s Indií, které vyvrcholily několika leteckými údery a souboji.
Bali postihlo zemětřesení
Novinky.cz - před 7 hodinami   0
Turisty oblíbený indonéský turistický ostrov Bali postihlo v úterý zemětřesení o síle 6,1 stupně. Ohnisko leželo pod mořem ve stokilometrové hloubce, asi 102 kilometrů jihozápadně od místní metropole Denpasaru. S odvoláním na evropskou agenturu pro sledování zemětřesení EMSC o tom informovala agentura Reuters.
Dálnici D2 před Brnem uzavřela nehoda
Novinky.cz - před 7 hodinami   0
Dálnici D2 z Lanžhota na Brno uzavřela v noci na úterý nehoda nákladního vozidla na 3. kilometru. Auto je u Brna na komunikaci převrácené, policie dopravu odklání na exitu 11. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra (NDIC).
Gorila žije v otřesných podmínkách v nákupním centru
Novinky.cz - před 7 hodinami   0
Ačkoliv už před čtyřmi lety měla být z thajské zoo propuštěna, gorila Bua Noi stále obývá nevhodné podmínky klece, která je umístěna v sedmém patře nákupního střediska v Bangkoku. Kromě ní mají zjevně nevyhovující podmínky i ostatní zvířata.
Antoš: S výměnou by Zeman neměl otálet
Novinky.cz - před 8 hodinami   0
Výměna ministra by měla přijít ráz na ráz, prezident resort nemůže nechat bez toho, aniž by jej řídil člen vlády. Právu to řekl odborník na ústavní právo Marek Antoš.
Užívání antidepresiv po šedesátce výrazně zvyšuje riziko stařecké demence
Novinky.cz - před 8 hodinami   0
Užívání různých druhů antidepresiv je v současné době velmi populárním trendem. Není se ani čemu divit, hektická moderní doba plná stresu a nesplněných termínů tomu přímo nahrává. Jejich pomoc se ale může rázem změnit ve škodlivý efekt, pokud se to s nimi přehání. Více negativních dopadů vědci pozorují u lidí středního věku a po šedesátce.
Převrácený kamion zastavil dálnici D2
Novinky.cz - před 8 hodinami   0
Velké dopravní komplikace způsobila nehoda kamionu na dálnici D2. V katastru Modřic na Brněnsku, mezi exity Chrlice na třetím a Brno-jih na prvním kilometru havaroval v pondělí v noci kamion a zatarasil vozovku ve směru do Brna.
O dovolené rozhoduje peněženka i počasí
Novinky.cz - před 9 hodinami   0
Češi si dovolenou vybírají nejen podle svých finančních možností a stavu své peněženky, u tuzemských pobytů pak i podle průběhu počasí. Dovolenou v Česku tráví desetitisíce rodin.
Bití, svazování, hladovění. Sourozenci popsali týrání Valerie
Novinky.cz - před 9 hodinami   0
Údajné trýznění šestileté Valerie, která byla v péči své babičky a dosud je pohřešovaná, popsali v pondělí před Obvodním soudem pro Prahu 3 dva sourozenci dívenky. Dle jejich slov babička Valerii skoro denně surově bila. Po posledním výprasku ji prý sestra nemohla probudit. Obžalovaná 61letá žena jakékoli kruté chování k dětem odmítá.
Cizinci posprejovali Karlův most
Novinky.cz - před 15 hodinami   0
Dva cizinci v pondělí posprejovali pilíř Karlova mostu v Praze. „Umělce“ zadrželi přivolaní strážníci.