Zprávy

Finance

Finance.cz - makrodata a EU - před 1 hodinou   0
Praha 22. února (ČTK) - Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) v roce 2017 poskytly klientům prostřednictvím leasingu, úvěrů a factoringu 163,3 miliardy Kč, což je o 5,4 procenta meziročně více. ČTK o tom dnes informovala ČLFA. O 5,1 procenta stouplo financování podnikatelských investic leasingem či úvěry, o 0,8 procenta financování domácností úvěry či spotřebitelským leasingem a o 15,4 procenta financování provozu firem factoringem.
Praha 22. února (ČTK) - Čistý zisk skupiny ČSOB loni stoupl meziročně o 16 procent na 17,5 miliardy korun. Celkový objem aktiv pod správou skupiny vzrostl meziročně o šest procent na 202 miliard korun. Růst podpořily celkově dobrá situace na finančních trzích, růst objemu úvěrů nebo vyšší příjmy z poplatků v oblasti investičních produktů, informovala dnes ČSOB v tiskové zprávě.
Finance.cz - účty a spoření - před 3 hodinami   0
Brusel 22. února (ČTK) - Belgické finanční skupině KBC klesl ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk na 399 milionů eur (10,1 miliardy Kč) z předloňských srovnatelných 685 milionů eur. Negativní dopad na hospodaření měly mimořádné položky související s daňovou reformou v Belgii. Díky silnému výkonu v České republice, kde se zisk meziročně zvýšil o 27,5 procenta, však výsledky překonaly odhady analytiků. Vyplývá to z dnešního prohlášení firmy, která je v tuzemsku mimo jiné vlastníkem ČSOB.
Finance.cz - důchody a dávky - před 11 hodinami   0
Při splnění zákonných podmínek je možné v daňovém přiznání uplatnit daňovou slevu na manželku. Jak vysokou daňovou povinnost může sleva na manželku přinést? Kdo má na slevu nárok? Podívejme se na vybraných 10 příkladů.
Finance.cz - makrodata a EU - před 18 hodinami   0
Praha 21. února (ČTK) - Česká měna dnes oslabila k dolaru a stagnovala k euru. K 17:00 koruna oslabila oproti předchozímu závěru vůči dolaru o pět haléřů na 20,57 Kč/USD. Vůči euru byla sice také slabší, ale pouze o jeden haléř na 25,33 Kč/EUR. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
Praha 21. února (ČTK) - Průměrná úroková sazba hypoték letos v lednu stoupla na 2,28 procenta z prosincových 2,19 procenta. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Předloni v prosinci byla sazba na minimu 1,77 procenta. Tehdy začal platit zákon o spotřebitelském úvěru a velké banky v této souvislosti ohlásily růst sazeb. Loni začala zdvihat sazby také Česká národní banka.
Blíží se březen, který není jen prvním jarním měsícem. Pro řadu lidí znamená březen měsíc daňového přiznání. Ne každý si ale s touto povinností spojí i příležitost, jak ušetřit. Jde to pomocí takzvaných odčitatelných položek. Je jich hned několik a celkově díky nim můžete na daních zaplatit až o několik tisíc méně.
Finance.cz - bydlení - 20.2.2018   0
Jednou za měsíc posíláte svému dodavateli zálohy za elektřinu nebo zemní plyn. On vám jednou za rok zašle vyúčtování. To je správná chvíle, kdy si překontrolovat nastavení záloh. Jak na to? A co dělat, když máte velký nedoplatek a jste bez peněz?
Zadlužili jste se po svatbě? Váš rodinný život se změnil v peklo, když jste zjistili, že druhá polovička nesplácí, co si napůjčovala? Na rozvod rovnou zapomeňte – stál by vás zbytečně další peníze. Pomůže společné oddlužení manželů.
Praha 20. února (ČTK) - Koruna dnes oslabila k dolaru o deset haléřů na 20,52 Kč/USD. Důvodem je růst výnosů amerických dluhopisů. Vůči euru česká měna stagnuje, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 25,32 Kč/EUR.
Finance.cz - bydlení - 19.2.2018   0
Některé domy jsou nemocné. Vlastně se ta nemoc netýká samotných budov, nám je v nich nedobře. Jenže málokdy můžeme v domě na prodej před koupí pár dnů či nocí pobýt. Jak je tedy poznáme?
Finance.cz - bydlení - 19.2.2018   0
Hodláte prodávat dům nebo byt a přemýšlíte, na co byste rozhodně neměli zapomenout? Některými chybami si pouze ztížíte prodej. Za jiné vás ale může čekat mastná pokuta.
Praha 19. února (ČTK) - Česká měna dnes mírně zpevnila k euru a oslabila k dolaru. K 17:00 posílila oproti předchozímu závěru k euru o tři haléře na 25,32 Kč/EUR a k dolaru oslabila o šest haléřů na 20,42 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
Praha 19. února (ČTK) - Tržby finanční skupiny Partners v roce 2017 vzrostly proti předchozímu roku o desetinu na 1,4 miliardy Kč. Tahounem růstu byly investice, penze a rizikové životní pojištění. Stabilitu firma vykázala v hypotékách a úvěrech, kterých poskytla meziročně o téměř pět procent více. Skupina o tom dnes informovala ČTK v tiskové zprávě.
9 rad díky kterým ušetříte za léky. Na co vše máte nárok? Kde nakupovat léky? Kdy vám zdravotní pojišťovna vrátí peníze? Kde najít přehled cen léků?
Finance.cz - bydlení - 18.2.2018   0
Na jaře, v létě a na podzim to snad ani nestojí za řeč. Pokud není super špatné počasí, tedy zima, pak se netopí, není důvod. Za vaření a ohřev vody k umytí sice něco zaplatíme, ale kotouček plynoměrů a elektroměrů se začne pořádně protáčet až dva měsíce před Vánocemi. Tento energetický úlet končí až někdy v dubnu, květnu.
Přiznání k dani z příjmu fyzických osob se musí odevzdat do 3. dubna. Příjmy některých lidí jsou přitom od daní osvobozeny. Nepatříte náhodou mezi ně i vy?
Daňové přiznání se blíží a březen je měsícem daní. Abyste to zvládli bez problémů a hladce, vyberte si způsob, jakým daňové přiznání odevzdáte a my vám řekneme, do kdy na to máte čas.
Praha 16. února (ČTK) - Meziroční růst české ekonomiky loni za 4. čtvrtletí i za celý rok zrychlil, letos již asi podle odborníků tempo hospodářství zvolní. Vyplývá to z předběžného odhadu hrubého domácího produktu (HDP), který dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), a z vyjádření analytiků. HDP ve 4. čtvrtletí zvýšil růst na 5,1 procenta, což podle analytiků řadí Česko ve srovnání zemí EU na druhé místo. Za celý rok 2017 vykázal HDP růst 4,5 procenta, druhý nejvyšší za deset let.
Praha 16. února (ČTK) - Meziroční růst české ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí o 5,1 procenta řadí Česko mezi zeměmi EU na druhé místo za Rumunskem, vyplývá z komentářů analytiků. Celoroční růst o 4,5 procenta byl podle nich druhý nejrychlejší za deset let. Meziroční růst HDP v posledním kvartále podle předběžného odhadu ČSÚ zrychlil na 5,1 procenta z pěti procent v předchozím čtvrtletí.