Zprávy

Finance

Finance.cz - makrodata a EU - před 18 hodinami   0
Obtěžují vás často nevyžádané hovory a SMS? Bojíte se, že z vás někdo bude chtít vytáhnout peníze skrz telefon? Tak si nainstalujte některou z aplikací, je to jednoduché a mnohdy i zadarmo! 
Finance.cz - makrodata a EU - před 18 hodinami   0
Každý jistě zažil, že mu v nejnevhodnější dobu zazvonil telefon s neznámým číslem. Energický hlas začal chrlit přehršel informací a nabízet šperky, pojištění, uhlí, elektřinu a další, a další produkty. Jak se bránit proti těmto hovorům? A kde vůbec získali vaše číslo?
Finance.cz - makrodata a EU - před 18 hodinami   0
Analytici se shodují, že letos nás čeká rekordní ekonomický růst a také rekordně nízká míra nezaměstnanosti. Ta teď v srpnu pohybuje kolem přirozené míry nezaměstnanosti.
Finance.cz - bydlení - před 18 hodinami   0
Ceny bytů po červnové korekci opět rostou. V meziročním srovnání jsou nyní o 20 procent výše, což v korunovém vyjádření znamená nárůst o 430 000 Kč. Aby si mohla průměrná česká domácnost pořídit byt v ceně 2,6 mil. Kč, musela by na něj spořit 6,5 roku a neutrácet za nic jiného.
Praha 17. srpna (ČTK) - Koruna posílila k oběma hlavním světovým měnám. Od středečního závěru k dnešním 17:00 koruna zpevnila vůči euru o haléř na 26,05 Kč/EUR. K americkému dolaru si koruna polepšila o devět haléřů na 22,18 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
Elektromobily jsou vozy budoucnosti. Plno států dlouhodobě usiluje o snížení emisí a Čína dokonce hodlá zavést kvóty na výrobu nízkoemisních aut. Jak je to ale s cenou elektromobilů v Česku?
Příbuzní anebo přátelé v zahraničí nejsou ničím neobvyklým. Najdou se i tací, kteří poslali daleko za hranice studovat i děti. Jak postupovat, pokud by se jim rozhodli zaslat balíček?
Ucházíme se o zaměstnání a standardně do něj při prvním kontaktu přikládáme životopis. Zdá se to jednoduché, ale jeho sepsání může být „oříšek“. Jak bychom ho měli sestavit, abychom postoupili nejméně do druhého kola konkurzu?
Banky - pro jedny dlouholetý spojenec, pro druhé ždímačka jejich účtů. Jak jsou na tom s počty klientů? Kterým bankám rostou zisky a kterým naopak dochází dech? Kdo jsou vlastníci českých bank? 
Praha 16. srpna (ČTK) - Česká měna dnes zpevnila vůči oběma hlavním světovým měnám. K 17:00 posílila proti předchozímu závěru k euru o deset haléřů na 26,06 Kč/EUR a k dolaru o pět haléřů na 22,27 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Podle analytiků pomohly koruně dnešní informace o zrychlení růstu českého hospodářství.
Praha 16. srpna (ČTK) - Česká ekonomika ve 2. čtvrtletí letošního roku znovu zrychlila svůj růst. Hrubý domácí produkt stoupl meziročně o 4,5 procenta po tříprocentním vzestupu v prvních třech měsících roku. Vyplývá to z předběžného odhadu HDP, který dnes zveřejnil Český statistický úřad. Ekonomika tak rostla ve druhém čtvrtletí v meziročním srovnání největším tempem od konce roku 2015, uvedli analytici.
Varšava 16. srpna (ČTK) - Polská ekonomika ve druhém čtvrtletí vzrostla nad očekávání o 3,9 procenta v porovnání se stejným obdobím loňského roku. Vyplývá to z dnešního prvního odhadu polského statistického úřadu (GUS). Růst si udržuje především díky spotřebě, kterou podporuje rekordně nízká nezaměstnanost a nově zavedené příspěvky na děti. Analytici v anketě agentury Reuters odhadovali meziroční růst hrubého domácího produktu (HDP) o 3,8 procenta.
Praha 16. srpna (ČTK) - Motoristé patrně budou opět platit poplatek České kanceláři pojistitelů za vozidla bez takzvaného povinného ručení. Přijetí novely zákona o pojištění odpovědnosti, která ho znovu zavede, dnes umožnil Senát. Senátoři nepřijali k předloze žádné usnesení, která tak bude moci příští týden zamířit k podpisu prezidentovi. Poplatek za nepojištěná vozidla už v zákoně byl, zákonodárci jej ale v roce 2014 zrušili.
Praha 16. srpna (ČTK) - Equa bank v prvním pololetí hospodařila s čistým ziskem 115 milionů korun, což je trojnásobek proti stejnému období loni, kdy vydělala 39 milionů korun. Za meziročním nárůstem stojí hlavně růst objemu poskytnutých úvěrů, informovala banka ČTK. Nárůst zisku letos zaznamenala drtivá většina bank.
Praha 16. srpna (ČTK) - Česká ekonomika rostla ve druhém čtvrtletí v meziročním srovnání největším tempem od konce roku 2015, uvedli analytici. ČR se podle nich díky takovým číslům zařadí mezi nejrychleji rostoucí země EU. Hrubý domácí produkt ve 2. čtvrtletí stoupl podle předběžného odhadu Českého statistického úřadu meziročně o 4,5 procenta po tříprocentním vzestupu v prvních třech měsících roku.
Tři slova Maria Draghiho (whatever it takes) před 5 lety změnila vývoj evropské dluhové krize.
Praha 16. srpna (ČTK) - Průmyslové ceny v červenci zpomalily meziroční růst na 1,1 procenta z červnových 1,3 procenta. Oproti minulému roku rostly dál i ceny ve stavebnictví, službách a v zemědělství, kde si udržely dvouciferné tempo. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ), který současně zveřejnil výsledky červnového zahraničního obchodu. Vývozní ceny klesly meziročně o 0,4 procenta, naopak dovozní ceny rostly, a to o půl procenta.
Praha 16. srpna (ČTK) - Česká ekonomika ve 2. čtvrtletí letošního roku znovu zrychlila svůj růst. Hrubý domácí produkt stoupl meziročně o 4,5 procenta po tříprocentním vzestupu v prvních třech měsících roku. Mezičtvrtletně pak ekonomika rostla o 2,3 procenta. Vyplývá to z předběžného odhadu HDP, který dnes zveřejnil Český statistický úřad. Výsledky překonaly odhady analytiků, kteří očekávali meziroční růst okolo tří procent.
Bratislava 16. května (zpravodaj ČTK) - Slovenská ekonomika ve druhém letošním čtvrtletí rostla proti předchozím třem měsícům o 0,8 procenta, stejného mezikvartálního tempa růstu dosáhla i v prvním čtvrtletí. Vyplývá to z odhadu, který dnes zveřejnil slovenský statistický úřad.
Praha 16. srpna (ČTK) - Český statistický úřad dnes zveřejní první předběžný odhad vývoje ekonomiky za letošní druhé čtvrtletí. Podle odhadů analytiků ekonomika ve druhém čtvrtletí nezpomalila svůj růst z prvního kvartálu, který činil 2,9 procenta meziročně. Ekonomiku táhne podle nich stále především spotřeba domácností, podpořená zvyšováním mezd.