Zprávy

Svět

Eurozpravy.cz - ze světa - před 8 hodinami   0
Jemenští šíitští povstalci známí jako Húsíové vypálili deset balistických raket na letiště v saúdskoarabském pobřežním městě Džizán. Agentuře Reuters to řekl vojenský mluvčí Húsíů, podle kterého si útok vyžádal desítky obětí.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 9 hodinami   0
Několik stovek demonstrantů extremistického hnutí Pro Chemnitz se dnes večer sešlo na ohlášené akci v německém podkrušnohorském městě Chemnitz (Saské Kamenici) rok po ubodání 35letého Němce. Za tento čin byl ve čtvrtek odsouzen k 9,5 roku vězení mladý Syřan.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 9 hodinami   0
Ruské tajné služby mohly podle německého magazínu Der Spiegel stát za páteční vraždou gruzínského občana v Berlíně. Je to jedna z vyšetřovacích verzí. Oběť totiž měla blízko ke gruzínským tajným službám a už v minulosti se někdo pokoušel o její život.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 12 hodinami   0
S ohledem na mohutné požáry v oblasti jihoamerické Amazonie se chtějí státy G7 dohodnout na rychlé pomoci zasaženým zemím. Řekl to dnes podle agentury DPA francouzský prezident Emmanuel Macron na okraj summitu sedmi ekonomicky vyspělých zemí světa (G7). Kolumbie už dnes požádala mezinárodní společenství o podporu.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 12 hodinami   0
Úřady v Barceloně dnes nařídily evakuaci jedné z populárních místních pláží kvůli zprávám o možné přítomnosti výbušniny. Uzavírku způsobil podezřelý předmět nalezený na dně moře asi 25 metrů od břehu, napsal deník La Vanguardia.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 13 hodinami   0
Na místo konání summitu vyspělých ekonomik světa G7 v jihofrancouzském Biarritzu dnes překvapivě přiletěl íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 13 hodinami   0
Šedesátiletý Čech a 35letý Íránec utonuli při potápění v podvodní jeskyni na řeckém ostrově Karpathos v jihovýchodní části Egejského moře. Jejich těla dnes vyprostila speciální jednotka řeckého námořnictva, informovala agentura DPA.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 13 hodinami   0
Do primárek chce proti Donaldu Trumpovi, který v USA obhajuje prezidentský úřad, vstoupit už druhý republikán, představitel konzervativního hnutí Tea Party a bývalý kongresman Joe Walsh.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 13 hodinami   0
Při srážce helikoptéry a ultralehkého letadla zemřelo na španělském středomořském ostrově Mallorca nejméně pět lidí, uvedly tamní úřady. Informovala o tom agentura Reuters.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 14 hodinami   0
Desetitisíce muslimských Rohingů dnes pokojně manifestovaly v největším uprchlickém táboře na světě v Bangladéši při příležitosti dvouletého výročí od jejich vyhnání z většinově buddhistické Barmy. Při nedávné snaze OSN navrátit několik tisíc uprchlíků do jejich vlasti všichni odmítli. Stále se obávají o svou bezpečnost a nedůvěřují barmské vládě.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 14 hodinami   0
Šance, že se Británii nakonec podaří EU opustit na základě dohody, se zvýšila. Řekl to dnes britský premiér Boris Johnson, který se v jihofrancouzském letovisku Biarritz účastní summitu skupiny vyspělých ekonomik G7. V posledních dnech, kdy mimo jiné navštívil německou kancléřku a francouzského prezidenta, Johnson prý zaznamenal změnu nálady v EU.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 15 hodinami   0
Americký prezident Donald Trump dnes podpořil snahu francouzského prezidenta Emmanuela Macron řešit krizi kolem Íránu, zároveň ale zdůraznil, že Spojené státy mají v této oblasti svou vlastní iniciativu.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 16 hodinami   0
Česká republika a obzvláště Praha patří mezi turisty oblíbené destinace. Zdejší zákony nejsou tak svazující, jako v některých východních zemích, na západní poměry u nás není nijak draho a riziko terorismu je velmi nízké. Na mnoha turistických portálech je proto Česko vykresleno jako ráj na zemi. Neplatí to ale vždy.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 16 hodinami   0
Švédskou aktivistku za ochranu klimatu Gretu Thunbergovou dělí na její cestě přes Atlantický oceán od New Yorku již méně než tisíc námořních mil (1852 kilometrů).
Eurozpravy.cz - ze světa - před 16 hodinami   0
Dva izraelské drony dnes brzy ráno havarovaly na jižním předměstí Bejrútu, které je baštou radikálního hnutí Hizballáh. Incident odsoudil libanonský premiér Saad Harírí, podle kterého se drony dají považovat za otevřený útok na svrchovanost Libanonu. Izraelská letadla v sobotu večer zároveň udeřila poblíž syrské metropole Damašku na íránské síly.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 16 hodinami   0
Na jihozápadě Francie pokračují druhým dnem demonstrace proti summitu skupiny vyspělých ekonomik G7, který po sobotní neformální večeři dnes v přímořském letovisku Biarritz oficiálně začal prvním pracovním jednáním.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 16 hodinami   0
Vojenská koalice vedená Saúdskou Arábii dnes sestřelila bezpilotní letoun vyslaný jemenskými šíitskými povstalci známými jako Húsíové, který mířil na saúdskoarabskou leteckou základnu. S odkazem na vyjádření představitele koalice o tom informovala agentura Reuters. Mluvčí Húsíů uvedl, že jejich síly zaútočily drony na dvě saúdskoarabská letiště.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 17 hodinami   0
Desítky tisíc lidí dnes i přes silný déšť vyšly do ulic Hongkongu při plánovaném prodemokratickém pochodu, během kterého se udály střety demonstrantů s policií. Ta proti davu použila slzný plyn a vodní děla, napsala agentura Reuters.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 18 hodinami   0
Úřady musely v sobotu kvůli lesnímu požáru na řeckém ostrově Samos dočasně evakuovat na 1000 lidí z pěti hotelů. Několik desítek lidí musela odvést pobřežní stráž z pláží, protože je na pobřeží uvěznil hustý kouř, uvedla agentura DPA.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 18 hodinami   0
Závazky vyplývající ze závěrečného prohlášení loňského summitu skupiny vyspělých ekonomik G7 v Kanadě nejlépe splnila Evropská unie, nejhůře naopak Itálie.