Zprávy

Svět

Eurozpravy.cz - ze světa - před 48 minutami   0
Washington - Spojené státy jsou připravené usednout za jednací stůl se Severní Koreou, aniž by si kladly jakékoli podmínky. V projevu na půdě think-tanku Atlantic Council to dnes řekl americký ministr zahraničí Rex Tillerson.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 1 hodinou   0
Peking – Případná válka mezi Severní Koreou a Spojenými státy americkými nebude přínosná pro nikoho, tím méně pro sousední státy. To si dobře uvědomuje i Čína a pro všechny případy se radši připravuje už nyní. Podle uniklých státních dokumentů vzniká poblíž čínsko-severokorejských hranic komplex budov, které budou v budoucnu sloužit jako ubytovací zařízení pro tisíce uprchlíků.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 6 hodinami   0
NÁZOR - O generaci zpět Polsko vedlo boj za nahrazení totality ve střední Evropě liberální demokracií, uvádí editorial serveru Washington Post. Prestižní deník v něm deklaruje, že nyní země naopak stojí v čele "kontrarevoluce", která má rozložit klíčové instituce svobodné společnosti.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 8 hodinami   0
Paříž - Na dnešní mezinárodní klimatické konferenci v Paříži byly představeny nové závazky, které mají podpořit boj proti globálnímu oteplování. Účastníci schůzky ale připomněli i projekty, na kterých už se pracuje.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 8 hodinami   0
Tripolis – Amnesty International se dnes výrazně pustila do kritiky Evropské unie, když blok označila za spoluviníky hrůzné situace, ve které se ocitají uprchlíci v Libyi. Politici svým jednáním měli vytvořit prostředí nahrávající do karet zločincům a pak nad situací zavřeli oči, tvrdí organizace. V některých případech označila Evropany za komplice v obchodu s lidmi, když evropské peníze jdou přímo na asistenci libyjské pobřežní stráže.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 9 hodinami   0
Washington - Americký prezident Donald Trump dnes v Bílém domě podepsal zákon o vojenském rozpočtu na příští rok, který počítá s uvolněním 700 miliard dolarů (15,3 bilionu korun) pro potřeby armády.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 9 hodinami   0
Washington - Bezpečnost, prosperita, zachování míru prostřednictvím síly a posilování amerického vlivu. To vše bude páteří nové strategie národní bezpečnosti Spojených států, kterou prezident Donald Trump vyhlásí příští pondělí.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 10 hodinami   0
Juba - Prezident Jižního Súdánu Salva Kiir vyhlásil výjimečný stav ve třech státech v centrální části země, kde si násilnosti mezi kmeny vyžádaly za poslední týden nejméně 170 mrtvých a na 200 zraněných.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 10 hodinami   0
Štrasburk - Řada zemí Evropské unie nedostatečně postupuje proti daňovým únikům a proti praní špinavých peněz a mnoho bank tyto praktiky kryje.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 11 hodinami   0
Varšava - Politika polské vlády řízené stranou Právo a spravedlnost (PiS) se nijak nezmění a nadále se soustředí na podporu rodin. Dnes to zdůraznil nový premiér Mateusz Morawiecki.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 11 hodinami   0
Moskva - Tweety amerického prezidenta Donalda Trumpa jsou součástí souboru zahraničněpolitických informací. Ty přitom denně dostává na stůl ruský prezident Vladimir Putin.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 11 hodinami   0
Moskva - Ruský cenzurní orgán nemá v nejbližší době možnost omezit aktivitu takzvaných internetových trollů. Jde o osoby šířící za peníze internetem dezinformace a falešné zprávy.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 12 hodinami   0
Berlín - Německé státní zastupitelství obžalovalo vojáka Franca A. z příprav útoku na politiky. Terčem měli být státníci, kteří se podle něj příliš angažovali ve prospěch uprchlíků.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 12 hodinami   0
Štrasburk - Evropský parlament dnes zamítl návrh Evropské komise na zpřístupnění internetového televizního vysílání z jednotlivých členských zemí na celém území unie.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 13 hodinami   0
Washington - Americký prezident Donald Trump dnes reagoval na prohlášení tří žen, které se označily za Trumpovy oběti a vyzvaly Kongres k prošetření prezidentových činů. Šéf Bílého domu na twitteru napsal, že tyto ženy vůbec nezná a že jde o politickou kampaň Demokratické strany.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 13 hodinami   0
Londýn - "Prolijeme vaši krev ve jménu Alláha". Takovou a další podobné zprávy vyslala do světa prostřednictvím sociálních sítí teroristická organizace Islámský stát. Radikálové cílí ve své nové kampani především na amerického prezidenta Donalda Trumpa a na jeho izraelského kolegu na pozici premiéra Benjamina Netanjahua. Zprávu přinesl britský list Daily Mail.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 13 hodinami   0
Saná - Situace v Jemenu, kde od roku 2014 probíhá občanské válka, se v posledních dnech opět vyostřila. Z metropole Saná byli proto letecky evakuováni zaměstnanci ruské ambasády a další ruští občané.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 13 hodinami   0
Brusel - Šéfové států a vlád EU budou ve čtvrtek debatovat mimo jiné o migraci, s konkrétními závěry se ale tentokrát nepočítá. Šéf Evropské rady Donald Tusk k této záležitosti dnes řekl, že přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót je neefektivní nástroj, který státy rozděluje.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 14 hodinami   0
Mexiko - Do mexické metropole se na tradiční pouť k bazilice Panny Marie Guadalupské sjelo již šest milionů lidí. Úřady očekávají, že počet by nakonec mohl být ještě vyšší a překoná rekord z loňska, kdy k bazilice zavítalo sedm milionů poutníků.
Eurozpravy.cz - ze světa - před 14 hodinami   0
Washington – Šéf Bílého domu Donald Trump vydal nařízení o nové americké pilotované misi na Měsíc a později i na Mars. Učinil tak na základě doporučení odborníků.